• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Muži A doma "pouze" se čtyřmi body

V neděli 26.2. se muži A představili před domácím publikem. Sehráli 2 důležité se čtvrtým a pátým týmem tabulky.

K prvnímu zápasu s Okříšky nastoupili již tradičně s Hrubcem v brance. Utkání začali písečtí nervózně a projevilo se to před 4 minutou, když soupeř po přihrávce zpoza brány prostřelil Hrubce na bližší tyč. To na sebevědomí nepřidalo ba naopak. Další gól soupeř přidal po pěti minutách hry. Soupeřův hráč se rozběhl po křídle a se štěstím prostřelil Hrubce mezi nohy. V desáté přišlo špatné střídání a záchranný faul Prokopce, za oba přestupky udělili rozhodčí dvouminutový trest a poslali naše muže do oslabení 3 proti 5. Díky dobrým blokům a výborným zákrokům Hrubce neinkasovali. Ve třinácté minutě přišlo vyloučení na druhé straně. Soupeř však vstřelil gól, když kapitán Kuba ztratil míček před vlastní brankou a bezmocný Hrubec už jen sledoval jak se míček za jeho záda. Písecké to nakoplo. Do konce si naši vytvořili ještě pár šancí, ale žádnou nevyužili, a tak byli po první třetině o 3 góly pozadu. V druhé třetině se za písecké prosadil Jan Štěpán, všestranný sportovec, který se k dnešnímu dni navrátil ke hraní florbalu po roce a půl. Dalším střelcem se stal obránce Lipovský. Z levého křídla vystřelil a za pomoci tyče dostal míček do soupeřovi branky. Ve druhé třetině se povedlo už jen trefit tyč, a proto bylo skóre stále nepříznivé. Ve třetí třetině se jako první prosadil soupeř, a to již po 9 sekundách. Písecké to nakoplo a další gól vstřelil po 2 minutách Teska, když přesně našel mezeru mezi brankářem a tyčí. Tím byl rozdíl skóre opět snížen na jedinou branku. Vyrovnávací gól vstřelil nejmladší útok domácích. Kuba našel Cigánka a ten z otočky nekompromisně zakončil. Ke konci zápasu přišly 2 vyloučení na straně hostů, které naši nevyužili, a proto si z tohoto zápasu odnesli 1 bod.

K druhému zápasu nastoupili proti soupeři z Havlíčkova Brodu. Klec domácích opět strážil Hrubec, který dostal předost před méně zkušeným Myslíkem. Zápas začal dobrými výkony obou brankářů. V poslední minutě našel Štěpán Tesku a ten bez váhání proměnil. První třetinu tudíž vyhráli písečtí poměrem 1:0. V druhé minutě přišlo vyloučení Hofhansla a proměněná přesilovka hostů. O půl minuty později si však Štěpán s Teskou zopakovali a znovu poslali Písek do vedení. Následovalo vyloučení soupeře a standardní situace kterou rozehrával Kuba. Krásně našel Jiříčka a ten trefil přesně. Po dvaceti vteřinách přišlo další vyloučení hostů, ale nepodařilo se zopakovat výkon z té předchozí a soupeř se ubránil. V šesté minutě se naši dostali do přečíslení 3 na 1. Kuba dal na Cigánka, ten chytře naznačil střelu, a ještě míček poslal na druhou stranu Boučkovi, který zakončoval do prázdné branky. A do prázdné brány se střílelo ještě jednou, a to když Cigánek našel Kubu a ten se trefil přesně do víka. Ke konci třetiny se soupeř zmohl k protiútoku a 14 sekund do sirény snížil na 5:2. Třetí třetina se dohrávala v klidu až do 12 minuty. Teska se ocitl sám před brankářem a napodruhé se mu podařilo míček dostat do branky, tím zkompletoval hattrick. Poslední gól utkání padl v čase 13:06. Přesilová hra, Kuba z pravého křídla poslal nádhernou crosovku na Jiříčka a ten neomylně zakončil. Je vidět, že jim společné přesilovky sedí, a i díky nim si Písek připsal 3 body. Kvůli remíze v prvním zápase zaostává áčko o 2 body za prvním Krumlovem.

Sestava: Hrubec, Myslík; Bouček (1+0), Kolínský, Čuka, Stejskal, Cigánek(1+2), Teska(4+0), Jiříček(2+1), Štěpán(1+2), Hesoun, Kuba(1+3), Lipovský(1+1), Prokopec, Jaroušek, Hofhansl, Lešek