• Default font size
  • Decrease font size

Články

Tour de Club v Písku

V pátek 24.11.2017 do Písku zavítal projekt od Českého florbalu „Tour de Club“. Cílem tohoto projektu je inspirovat, motivovat a edukovat menší oddíly, které vychovávají budoucí generace českých florbalových reprezentantů. Jako zástupci z Českého florbalu přijeli regionální metodik Jan Třískala, trenér mládeže AC Sparta Praha Michal Eisenkolb a extraligový hráč Sokola Pardubice Martin Zozulák.

Celý článek...

Nedělní turnaj ml. žáků 26.11

V neděli 26.11. se v písecké obloukové hale uskutečnil další turnaj Jihočeské ligy mladších žáků za účasti  našich týmů Draků a Lišáků a  hráčů Strakonic a Vimperka.Draci pokračovali v dobrých výkonech a oba soupeře vyprovodili dvouciferným výsledkem.Lišáci pokračovali v nevyrovnaných výkonech a po prvním prohraném zápase s Draky,sehráli vyrovnaný zápas se Strakonicemi a prohráli  brankou 2 minuty před koncem.S Vimperkem vstoupili do zápasu špatně a mysleli si,že se soupeř porazí sám.Jenže nováček soutěže bojoval a Lišáci ne.A tak byl po 2.třetinách stav 4:1 pro Vimperk.Po důrazné domluvě o přestávce kluci zamakali a vyhráli.

Turnaj Mladších Žáků 5.11. Milevsko

Naše 2 týmy mladších žáků sehráli další zápasy Jihočeské ligy. K prvnímu zápasu nastoupili naši Draci proti domácím Žralokům. Kluci začali dobře,ale naráželi na dobře chytajícího brankáře domácích. Draci hráli pěknou nátlakovou hru, ale nedařilo se jim odskočit o více než 2 branky. Na začátku 3. třetiny domácí snížily na 2:3. Naši však hru nadále kontrolovali a 3 minuty před koncem definitivně zápas rozhodli. V dalším zápase se střetli naši Lišáci proti domácím Panterům. První 2 třetiny byli naprosto vyrovnané a před poslední třetinou byl stav vyrovnaný 5:5. Na začátku třetí třetiny si Lišáci vybrali slabou chvilku a inkasovali 4 branky za 2 minuty. To rozhodlo o naší prohře v tomto zápase. Ve třetím zápase se utkali naši Draci a domácí Panteři. První třetina skončila remízou 2:2, po zbytečných a laciných brankách. Od 2. třetiny kluci hru ovládli a do poslední třetiny se šlo za stavu 6:3. V poslední třetině předvedli kluci uragán a 9 brankami, po pěkných akcích, upravili konečný výsledek na krásných a zasloužených 15:4. V posledním utkání se střetli naši Lišáci proti domácím Žralokům. I v tomto zápase si bohužel Lišáci vybrali slabou chvilku a po špatném vstupu do utkání prohrávali na začátku 2. třetiny 0:4. Poté začali dotahovat a 4 minuty před koncem snížili na 3:4. Ve snaze vyrovnat se vrhli do útoku a do otevřené obrany inkasovali 5. gól.
U Draků v zápasech rozhodla větší zkušenost a dobrý týmový výkon.
Lišáci zaslouží pochvalu za bojovnost, ale doplatili na 2 hluchá místa v zápasech, při kterých jim soupeři odskočil.

Sestava:

FBC Sokol Písek Draci:

Štěpán, Holan (0+1), Suchan (2+3), Walter (2+3), Kubeš (2+2), Pekárek (5+2), Prokopec(0+1), Jirotka (2+3),Šareš (3+1),Slunéčko (3+2)

FBC Sokol Písek Lišáci:

Bauer,Čuřín (0+1), Gareis(1+2), Kochan, Louženský, Šerák (5+0), Hryzbil (1+0), Beníšek(1+0),Halbrštát,Hladík,Charvát(2+2)

Turnaj Mladších Žáků 22.10 Písek

Draci se vrhli do 1 zápasu proti 1. Fbk Tábor  po hlavě a zkušenosti, které trenéři nabrali u flórbalového giganta Tatran Střešovice předali hráčům na tréninku, kteří je na základě toho uplatnili v zápase a vydřeli si vítězství nad Táborem 4:3.

Druhý zápas proti Tj Sokol Blatná se odvíjel v pomalejším tempu a přes vítězství 9:1 nenechali písečtí hráči na hřišti maximum. Za vynikající výkon musíme pochválit brankáře Jakuba Štěpána a doufáme, že se mu bude dařit i do budoucna.

Lišáci se v prvním zápase utkali s Tj Sokol Blatná a i přes marodku si vedli velmi dobře. Pro některé hráče to byl ze začátku šok, protože někteří se setkali s velkým hřištěm poprvé. Navzdory tomu se rychle rozkoukali a dokázali tak vyhrát nad Blatnou 6:2. Bohužel na lišáky vyšel další zápas hned po utkání s Blatnou a po 10 minutové přestávce se museli pustit do hráčů z Tábora.

Na lišácích bylo znát velké vytížení, ale i přes to dokázali dát v 2 a 3 třetině jeden gól. Bohužel za záda brankáře prošlo 11 střel a konečný výsledek s Táborem činil 2:11. Vyzdvihnout určitě musíme, ale hráče z elévské kategorie, Matěje Šeráka a Honzíka Hryzbila, kteří předvedli velmi dobré výkony.

Sestava:

Štěpán, Holan (0+1), Suchan (6+1), Walter (2+1), Kubeš (2+3), Pekárek (1+2), Prokopec, Hejpetr (2+1), Jirotka (0+1)

Čuřín (1+0), Gareis, Kochan (1+0), Louženský, Šerák (0+1), Hryzbil (0+1), Šareš (2+1),Míka (3+3), Slunéčko (1+0)

„Parket se nebojíme!“ dokazují mladšani

Ani neplánovaná změna povrchu nerozhodila domácí tým mladších žáků. Na svůj první turnaj, který se konal v sobotu 11. října, nemohli ani dospat. Nadšení a optimismus tryskal z očí všech našich hráčů. Pravidla opět upravily počet hráčů na ploše i její rozměry. Toto kolo bylo i zkrácené díky absence kaplického družstva. Otázkou je, mají dostatečně silnou mysl, aby dokázali ostatní zlomit?

Příspěvky mladších žáků: druhá polovina

Vzhledem k úspěšnému roku 2013 stanovil výkonný výbor FBC Sokol Písek druhou polovinu členských příspěvků pro kategorii mladších žáků na 1000,- Kč. Několika rodičům, jimž děkuji za dochvilnost, bude rozdíl poslán zpět na jejich účet. Za výkonný výbor Luboš Čuka

Mladší žáci na posledním turnaji třetí

V sobotu se družstvo mladších žáku vydalo na svůj poslední turnaj jihočeské ligy mladších žáků této sezóny do Českých Budějovic.

Tentokrát nás ve skupině čekala silná družstva domácích Štírů a Tábora. Prvním soupeřem byli Štíři, kterým jsme nakonec i po dlouhém vedení podlehli 1:3. Druhý skupinový zápas proti Táboru bl hodně vyrovnaný, což se nakonec projevilo i na konečném nerozhodném výsledku. Kvůli rovnosti bodů i stejnému rozdílu ve skóre jsme se o druhou postupovou pozici utkali s Táborem ještě v samostatných nájezdech. Ty jsme až v šesté sérii proměnili v naše vítězství a postup do čtvrtfinále.

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Duben 2011 11:23 Celý článek...

Mladší žáci těsně neprošli do finále a poté přišli i o třetí místo

Mladší žáci měli na programu další turnaj a to v sobotu 19. března v Českých Budějovicích. Předešlé dva turnaje se podařilo našim hráčům a hráčkám vyhrát, proto se všichni těšili, jak to dopadne nyní.

Vstup do turnaje se našim hráčům povedl a hráče z budějovických FBC United porazili přesvědčivě 5:3. V druhém utkání však zaváhali s Kaplicí. Remíza 4:4 znamenala postup až z druhého místa a to nevěstilo nic dobrého. V semifinále totiž narazili na domácí tým budějovických Štírů. V tomto zápase museli rozhodnout až samostatné nájezdy ve kterých byl šťastnější soupeř. Zápas o třetí místo se hrál v zápětí a i díky rostoucí únavě neměl šťastný konec pro písecký tým. Těsná prohra 3:4 s Kaplicí znamená konec série bez prohry v normální hrací době, která trvala neskutečných 11 zápasů.

Ukázalo se však, že nesmíme usnout na vavřínech a je třeba stále poctivě trénovat. Bez toho se výhry samy nedostaví.

Sestava Písku: Češka, Š. Mráz, Řeřicha, Polodnová, Mareš, Vokurka, Schroll, Polanský, Chmelík, Žák. Trenéři: Mikeš, ing. V. Marek

Aktualizováno Středa, 30 Březen 2011 14:52