FBC Sokol Písek

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Mladší žáci

Dohrávka mladších žáků

 

V neděli 4.2. zajížděli naši mladší žáci k dohrávce Jihočeské ligy do Vimperku.

Po týdnu se opět utkali naši Draci s Lišáky a i tentokrát zvítězila větší zkušenost Draků,kteří zvítězili 11:6. V dalším zápase nastoupili Draci proti FbC Strakonice a po jednoznačném průběhu zvítězili 12:1. Nakonec nastoupili Lišáci proti domácímu Vimperku. Lišáci se do domácích zakousli hned od začátku a po 1.třetině vedli 7:0,ve své aktivitě pokračovali i v dalším průběhu utkání a na konci svítilo na ukazateli skóre 19:1. Chlapci si zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Bohužel tento turnaj,stejně jako některé předešlé,ukázal ne příliš vhodný systém uspořádání turnajů. Silnější týmy nastupují proti méně zkušeným a nepřináší to nic ani jednomu z nich. Určitě by všem prospělo rozdělení do skupin,kde by se setkávali týmy na podobné úrovni. Silnější by hráli více vyrovnaných utkání a ti méně zkušení by nabírali zkušenosti s týmy podobné úrovně.

Aktualizováno Úterý, 06 Únor 2018 01:51

Informace

Sezóna 2017/18
Do kategorie mladších žáků patří hráči s ročníkem narození 2005 a 2006. V soutěži za ně mohou nastoupit i ročníky 2007 a 2008. Mladší žáci hrají Jihočeskou ligu, která není klasickou dlouhodobou soutěží, ale konají se jednotlivé jednodenní turnaje. Hrací systém je 5 hráčů + 1 brankář. Hraje se na brankách snížených od horní tyče o 15cm.

Přihlášená družstva:
1. FbK Tábor, FBC Došwich Milevsko-Panteři, FBC Došwich Milevsko-Žraloci, FbC Strakonice, TJ Sokol Blatná, TJ Šumavan Vimperk.

Tréninky:
Pondělí: 17:00-18:30 ZŠ. J. Husa
Středa: 16:00-17:00 ZŠ. J. Husa
Čtvrtek: 17:00-18:30 ZŠ J. Husa

Kontakt:
Martin Pekárek, tel. 739 324 981
Jiří Šnajdar, tel. 734 762 883
Matyáš Reichl, tel. 720 995 495

Členské příspěvky

Tabulka

Aktualizováno dne 5.10.2017

Mladší žáci ve Strakonicích

V neděli zajížděli 28.1. naši mladší žáci k dalším zápasům Jihočeské ligy do Strakonic.I přes velkou marodku(celkem 10 omluvenek)odehráli kluci celkem slušná utkání.

Aktualizováno Středa, 31 Leden 2018 17:52 Celý článek...

Turnaj ml. žáků 10.12. Tábor

V neděli 10.12 zavítali mladší žáci do města Tábor odehrát další z turnajů Jihočeské Ligy. Narazili zde na domácí Tábor a hráče z Blatné.

K prvnímu zápasu nastoupili Draci proti Táboru. Hned od začátku bylo jasné, že Tábor si chce udržet první místo v tabulce a jen tak nám vítězství nedá. Ze začátku jsme si drželi tempo hry, ale bohužel jsem si nechali výsledek utéct v druhé třetině a s Táborem jsme  prohráli 4 :  11. K dalšímu zápasu se utkali Lišáci proti Blatné. Lišáci mají ze samostatné hry strach. A bylo vidět, že máme problémy se zpracováním míčku. S Blatnou jsme si drželi tempo do druhé třetiny hry kdy jsme dokonce vyhrávali 4 : 3. Bohužel kluci polevili a nakonec Blatná dokázala otočit výsledek na 5 : 8. Po 15 minutách nastoupila Blatná proti našim Drakům. Bylo vidět, že kluci dostávali více času na zpracování bálonku a na závěrečné vymyšlení kombinace. Klukům jsme připomínali, aby hráli furt stejně jako by to bylo 0 : 0. Konečný výsledek s Blatnou činil 17 : 5.

K poslednímu zápasu turnaje nastoupili Lišáci a domácí Tábor. První třetinu se Lišáci rozkoukávali, ale poté si začali více hlídat hráče a nepustili je k šancím. Zápas s Táborem skončil 2 : 8.

Velké dík patří hráčům z elévské kategorie (Honzíka Hryzbila, Jindry Krále, Matěje Šeráka, Jonáše Hába a Matěje Charváta), kteří zastoupili nemocné hráče.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 13:17 Celý článek...

Tour de Club v Písku

V pátek 24.11.2017 do Písku zavítal projekt od Českého florbalu „Tour de Club“. Cílem tohoto projektu je inspirovat, motivovat a edukovat menší oddíly, které vychovávají budoucí generace českých florbalových reprezentantů. Jako zástupci z Českého florbalu přijeli regionální metodik Jan Třískala, trenér mládeže AC Sparta Praha Michal Eisenkolb a extraligový hráč Sokola Pardubice Martin Zozulák.

Celý článek...

Nedělní turnaj ml. žáků 26.11

V neděli 26.11. se v písecké obloukové hale uskutečnil další turnaj Jihočeské ligy mladších žáků za účasti  našich týmů Draků a Lišáků a  hráčů Strakonic a Vimperka.Draci pokračovali v dobrých výkonech a oba soupeře vyprovodili dvouciferným výsledkem.Lišáci pokračovali v nevyrovnaných výkonech a po prvním prohraném zápase s Draky,sehráli vyrovnaný zápas se Strakonicemi a prohráli  brankou 2 minuty před koncem.S Vimperkem vstoupili do zápasu špatně a mysleli si,že se soupeř porazí sám.Jenže nováček soutěže bojoval a Lišáci ne.A tak byl po 2.třetinách stav 4:1 pro Vimperk.Po důrazné domluvě o přestávce kluci zamakali a vyhráli.

 

Celý článek...

Turnaj Mladších Žáků 5.11. Milevsko

Naše 2 týmy mladších žáků sehráli další zápasy Jihočeské ligy. K prvnímu zápasu nastoupili naši Draci proti domácím Žralokům. Kluci začali dobře,ale naráželi na dobře chytajícího brankáře domácích. Draci hráli pěknou nátlakovou hru, ale nedařilo se jim odskočit o více než 2 branky. Na začátku 3. třetiny domácí snížily na 2:3. Naši však hru nadále kontrolovali a 3 minuty před koncem definitivně zápas rozhodli. V dalším zápase se střetli naši Lišáci proti domácím Panterům. První 2 třetiny byli naprosto vyrovnané a před poslední třetinou byl stav vyrovnaný 5:5. Na začátku třetí třetiny si Lišáci vybrali slabou chvilku a inkasovali 4 branky za 2 minuty. To rozhodlo o naší prohře v tomto zápase. Ve třetím zápase se utkali naši Draci a domácí Panteři. První třetina skončila remízou 2:2, po zbytečných a laciných brankách. Od 2. třetiny kluci hru ovládli a do poslední třetiny se šlo za stavu 6:3. V poslední třetině předvedli kluci uragán a 9 brankami, po pěkných akcích, upravili konečný výsledek na krásných a zasloužených 15:4. V posledním utkání se střetli naši Lišáci proti domácím Žralokům. I v tomto zápase si bohužel Lišáci vybrali slabou chvilku a po špatném vstupu do utkání prohrávali na začátku 2. třetiny 0:4. Poté začali dotahovat a 4 minuty před koncem snížili na 3:4. Ve snaze vyrovnat se vrhli do útoku a do otevřené obrany inkasovali 5. gól.
U Draků v zápasech rozhodla větší zkušenost a dobrý týmový výkon.
Lišáci zaslouží pochvalu za bojovnost, ale doplatili na 2 hluchá místa v zápasech, při kterých jim soupeři odskočil.

Sestava:

 

FBC Sokol Písek Draci:

Štěpán, Holan (0+1), Suchan (2+3), Walter (2+3), Kubeš (2+2), Pekárek (5+2), Prokopec(0+1), Jirotka (2+3),Šareš (3+1),Slunéčko (3+2)

 

FBC Sokol Písek Lišáci:

Bauer,Čuřín (0+1), Gareis(1+2), Kochan, Louženský, Šerák (5+0), Hryzbil (1+0), Beníšek(1+0),Halbrštát,Hladík,Charvát(2+2)

Výsledky:

FBC Sokol Písek Draci - FBC Došwich Milevsko- Žraloci  4:2

FBC Sokol Písek Draci - FBC Došwich Milevsko- Panteři 15:4

FBC Sokol Písek Lišáci - FBC Došwich Milevsko- Žraloci  3:5

FBC Sokol Písek Lišáci - FBC Došwich Milevsko- Panteři 7:10

Aktualizováno Neděle, 19 Listopad 2017 11:26

Turnaj Mladších Žáků 22.10 Písek

Draci se vrhli do 1 zápasu proti 1. Fbk Tábor  po hlavě a zkušenosti, které trenéři nabrali u flórbalového giganta Tatran Střešovice předali hráčům na tréninku, kteří je na základě toho uplatnili v zápase a vydřeli si vítězství nad Táborem 4:3.

Druhý zápas proti Tj Sokol Blatná se odvíjel v pomalejším tempu a přes vítězství 9:1 nenechali písečtí hráči na hřišti maximum. Za vynikající výkon musíme pochválit brankáře Jakuba Štěpána a doufáme, že se mu bude dařit i do budoucna.

 

Lišáci se v prvním zápase utkali s Tj Sokol Blatná a i přes marodku si vedli velmi dobře. Pro některé hráče to byl ze začátku šok, protože někteří se setkali s velkým hřištěm poprvé. Navzdory tomu se rychle rozkoukali a dokázali tak vyhrát nad Blatnou 6:2. Bohužel na lišáky vyšel další zápas hned po utkání s Blatnou a po 10 minutové přestávce se museli pustit do hráčů z Tábora.

Na lišácích bylo znát velké vytížení, ale i přes to dokázali dát v 2 a 3 třetině jeden gól. Bohužel za záda brankáře prošlo 11 střel a konečný výsledek s Táborem činil 2:11. Vyzdvihnout určitě musíme, ale hráče z elévské kategorie, Matěje Šeráka a Honzíka Hryzbila, kteří předvedli velmi dobré výkony.

 

Sestava:

FBC Sokol Písek Draci:

Štěpán, Holan (0+1), Suchan (6+1), Walter (2+1), Kubeš (2+3), Pekárek (1+2), Prokopec, Hejpetr (2+1), Jirotka (0+1)

 

FBC Sokol Písek Lišáci:

Čuřín (1+0), Gareis, Kochan (1+0), Louženský, Šerák (0+1), Hryzbil (0+1), Šareš (2+1),Míka (3+3), Slunéčko (1+0)

 

Výsledky:

FBC Sokol Písek Draci - 1. Fbk Tábor  4:3
FBC Sokol Písek Draci - TJ Sokol Blatná 9:1

FBC Sokol Písek Lišáci - TJ Sokol Blatná  6:2

FBC Sokol Písek Lišáci - 1. Fbk Tábor  2:11

Aktualizováno Pondělí, 23 Říjen 2017 20:58

„Parket se nebojíme!“ dokazují mladšani

Ani neplánovaná změna povrchu nerozhodila domácí tým mladších žáků. Na svůj první turnaj, který se konal v sobotu 11. října, nemohli ani dospat. Nadšení a optimismus tryskal z očí všech našich hráčů. Pravidla opět upravily počet hráčů na ploše i její rozměry. Toto kolo bylo i zkrácené díky absence kaplického družstva. Otázkou je, mají dostatečně silnou mysl, aby dokázali ostatní zlomit?

Celý článek...
You are here: