FBC Sokol Písek

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dragon cup 2017

Kategorie přípravek a elévů se 20.5.2017 zúčastnili druhého ročníku Dragon cupu pořádaného Milevským Došwihem a vedli si moc hezky. Oba týmy našli pouze jednoho přemožitele a slavili tak druhá místa.

Přípravka měla systém dvou skupin a poté boje o umístění. Naši hráči narazili ve skupině na Strakonice, Pelhřimov Bílý a Milevsko Rytíři. V prvním zápase se Strakonicemi si hráči nevedli špatně, ale jak je již zvykem, tak první zápas byl velice ospalý a byli jsme tak rádi za 3 body po vítězství 8:2. V druhém zápase skupiny proti Pelhřimovu se naši borci probrali a dokázali bez větších obtíží zvítězit v poměru 10:0. Do zápasu s Milevskými rytíři, tak šli písečtí s vědomím, že máme zajištěné semifinále a souboje o medaile. Našim hráčům se nedala upřít snaha, ale po stále se opakujících chybách, které se trenérům nedaří odstranit Milevští vyhráli zaslouženě v poměru 7:4. Následovala utkání o umístění a v cestě do finále nám stále velmi nepříjemný soupeř a to Pelhřimov Modří. Zápas byl od začátku ve strhujícím tempu a dokonce se občas překřikovali i fanoušci obou týmů. Naši si dokázali během prvního poločasu vystřílet vedení 3:1 a bylo na nás jak s tímto náskokem naložíme. V druhé půli jsme však po zbytečných chybách o vedení brzy přišli a bylo vyrovnáno. Poté na sebe vzal zodpovědnost kapitán Pangrác a hezkou kličkou brankáři soupeře vrátili píseckým vedení. Naši dokázali vstřelit ještě dvě branky a po jejich nejlepším zápase na turnaji zvítězili 6:3. Ve finále nás čekala odveta ze skupiny proti Milevským rytířům. Bohužel souboj o finále moc napínavý pro diváky nebyl. Naši nedokázali proměnit pár slušných šancí a naopak soupeř trestal jednu chybu za druhou a bez větších obtíží si došli pro vysoké vítězství 7:1. Trenéři píseckým hráčům po finále trošku zkazili radost z druhého místa kritikou z prohraného finále, ale s odstupem času si trenéři i hráči uvědomili, že druhé místo z 8. Týmů je krásné umístění. Za zmínku stojí ještě výborný individuální úspěch našeho brankáře Ondry Kučery, který získal ocenění pro nejlepšího hráče kategorie přípravek.

Elévové hráli na turnaji systém každý s každým a čekalo je tak 5 utkání a to i s velmi zvučnými soupeři. V prvním zápase si na nás vyšlápli borci ze Strakonic a první část zápasu se jim podařilo nás nepříjemně potrápit. V průběhu zápasu jsme však začali přebírat otěže a zvítězili v poměru 6:2. Poté nás čekal atraktivní soupeř a to Pražská Sparta! Trenéři však hráčům vysvětlili, že nejsme o nic horší než soupeř a musíme se o výsledek poprat. První poločas se nám podařilo soupeře zaskočit a prohráli jsme v poměru 3:2 a to ještě Dominik Suchan neproměnil trestné střílení v závěru poločasu. Do druhé půle však soupeř přidal na obrátkách a dokázal si dojít pro vítězství 8:4. Nutno však říci, že bylo vidět, že našim borcům chybí větší zkušenost z těžších utkání, ale i přesto jsme proti Spartě na turnaji odehráli jeden z nejlepších výsledků. V dalších utkáních jsme si už celkem s přehledem dokázali poradit se soupeři z Pelhřimova a Milevska a to v poměrech 8:2, 11:1 a 17:1. Celkově si tak naši hráči došli zcela zaslouženě pro krásné druhé místo, které si po celé vydařené sezóně zasloužili.

Velké DÍKY patří oddílu FBC Došwich Milevsko za uspořádání celého turnaje Dragon cup!!!

You are here: