FBC Sokol Písek

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Elévové

Na nedělním turnaji elévů v Milevsku jsme obsadili 2. a 3. místo.

V neděli se naši elévové vydali na další turnaj a to do Milevska, kde je turnaj vždy krásně uspořádán a i proto se tam pokaždé velice těšíme.

Písečtí Myšáci, za které tentokrát nastupovali zkušenější písečtí borci střídali lepší momenty z horšími. Kluci se snažili hrát koukatelný kombinační florbal, ale opět jsme museli řešit výpadky v aktivitě na hřišti. Stále si někteří hráči dostatečně neuvědomují, že pohyb na hřišti je jedna ze základních a nejdůležitějších dovedností špičkových flórbalistů. I přesto dokázali 3x zvítězit a to v poměru 9:2. 8:2 a 10:2. Jediným našim přemožitelem byli hráči z Milevska, kde jsme si vylámali zuby na jejich dobře chytajícím brankáři a prohráli jsme v poměru 8:5. Každopádně i prohra je důležitá, neboť každá prohra nám ukazuje naše slabá místa.

Za písecké Žraloky tentokrát nastupovali naši mladší a všichni hráči ještě přípravkové věku. Opět ukázali stoupající tendenci výkonů a odvezli si tak krásné 3. místo, přičemž od stříbrné pozice nás dělilo pouze skóre. Oproti jiným turnajům se nám tentokrát podařilo zvládnout první utkání a dokázali jsme zvítězit nad milevskými Piráty v poměru 2:1. V dalším zápase jsme porazili J. Hradec 3:1, následně prohráli s Meťákem 3:0 a na závěr remizovali s milevskými Draky 1:1. Celkově za turnaj Žraloky trenéři pochválili, neboť bylo vidět, že mají do hry chuť a zápal.

Za zmínku jistě stojí perfektní střelecký výkon Jindry Krále z Myšáků, který dokázal na turnaji během 4 zápasů vstřelit 12 branek. V týmu Žraloků se opět činil brankář Ondřej Kučera, který svými zákroky dělal pořádné starosti trenérům soupeřů.

Turnaj elévů 15.10.2017 - Milevsko

Myšáci, za které dnes nastoupili zkušenější písečtí borci, se i přes marodku tří opor uvedli v nové sezóně vítězně. Navázali, tak na dobré výkony z konce loňské sezóny. Tři ze čtyř zápasů dokázali Myšáci celkem s přehledem ovládnout a bylo k vidění i několik hezkých florbalových akcí. Tábor porazili v poměru 5:1, Meťák 9:1 a Jindřichův Hradec 10:0. O 3 body jsme přišli pouze s domácím Milevskem. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný, ale soupeř dokázal skórovat těsně před závěrečnou sirénou a zvítězil tak v poměru 3:4 z pohledu Písku. Milevští však zaváhali s florbalisty z Meťáku a díky lepšímu skóre obsadili Myšáci 1. místo. Nejlepším střelcem Myšáků se stal Matěj Šerák, který potvrdil své střelecké vlohy.

 

Písečtí Žraloci naopak v soutěži elévů potřebují nabrat ještě zkušenosti. Za Žraloky nastupují děti s ještě přípravkovým věkem a stále si, tak musí zvykat na ostřejší tempo hry. Žraloci si nevedli špatně, ale důraz a pohyb na hřišti byl klíčový a odrážel se v konečných výsledcích. Trenéři doufají, že se hráči ponaučí a uvědomí si, že už je třeba při zápase „zapnout“ na vyšší obrátky. Za zmínku stojí určitě dobré výkony Ondry Kučery v brance, který Žraloky hned několikrát podržel.

 

Aktualizováno Neděle, 15 Říjen 2017 17:43 Celý článek...

Elévové a přípravka doma

Třetí adventní nedělí 17.12. zakončili letošní rok elévové i přípravka, a to na domácí půdě.

Celý článek...

Dragon cup 2017

Kategorie přípravek a elévů se 20.5.2017 zúčastnili druhého ročníku Dragon cupu pořádaného Milevským Došwihem a vedli si moc hezky. Oba týmy našli pouze jednoho přemožitele a slavili tak druhá místa.

Aktualizováno Pondělí, 22 Květen 2017 11:33 Celý článek...

Naši nejmenší vyměnili florbalky za boby

Protože nám nebyli umožněny tréninky v hale kvůli pololetním prázdninám, tak děti měli uspořádaný náhradní nepovinný program ve formě bobování na kopci Šobrovna. Nakonec se sešli děti z přípravek, elévů, mladších žáků a ani někteří z rodičů neotáleli a nebáli se boby vyzkoušet. Děti se náramně vyřádili a největší radost měli z pádů a kolizí, které byli občas velmi úsměvné. Doufáme, že to na dětech nezanechá stopy nachlazení, protože už tuto neděli se hráči z přípravek ukáží na turnaji ve Strakonicích. Všichni trenéři pevně věří, že na další akci se sejdeme ještě v hojnějším množství!

Jihočeská liga elévů 29.1.2017

V neděli 29.1.2017 se písečtí elévové vydali na další ligový turnaj a to do Strakonic. Jak Myšáci, tak Žraloci se utkali s týmy Strakonic, Kaplice a také došlo na vzájemné derby. Oba týmy stále potvrzují výbornou formu z posledních měsíců a opět obsadili medailové pozice.

Celý článek...

Jihočeská liga elévů 29.1.2017

V neděli 29.1.2017 se písečtí elévové vydali na další ligový turnaj a to do Strakonic. Jak Myšáci, tak Žraloci se utkali s týmy Strakonic, Kaplice a také došlo na vzájemné derby. Oba týmy stále potvrzují výbornou formu z posledních měsíců a opět obsadili medailové pozice.

Celý článek...

Vánoční turnaj 17.12. – SK Meťák

Přesně jeden týden před štědrým dnem se vydali naši hráči z přípravky a elévů na vánoční turnaj do Českých Budějovic, kde se jim náramně dařilo a celkově dokázali naši florbalisté přivést 3 poháry a jednu bramborovou pozici.

 

Celý článek...

Jihočeská liga elévů – Písek 4.12.2016

Písečtí elévové se poprvé v letošní sezoně měli tu čest představit před domácím publikem. Herně se však našim elévům příliš nedařilo, ale i tak se alespoň jeden tým opět dokázal dostat na stupeň vítězů.

Celý článek...

Strana 1 z 3

You are here: