FBC Sokol Písek

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Junioři zvítězili v přímém souboji o 1. místo tabulky

8.3. se Písecká juniorka vypravila na cestu do Jindřichova Hradce, kde sehrála 2 utkání, první s Jindřichovým Hradcem, největším konkurentem v souboji o 1. místo a druhý s papírově slabším soupeřem z Milevska.

První zápas s domácím celkem se hrál již od 8 hodiny ranní. Soupeř byl ve velmi silné sestavě a v očekávání lehkého vítězství podcenil předzápasovou rozcvičku. To se projevilo již ve 3. minutě, když Kolínský z otočky přesně trefil šibenici. Písecké to nakoplo a ani ne o minutu déle přidal další gól Mixan. O 20 vteřin později se prosadil i Cigánek, po krásné nahrávce Kolínského a během 4 minut zápasu vedli Písečtí o 3 branky. Zaskočený soupeř poté dostal výhodu přesilové hry, ale perfektní Myslík nepustil za své záda ani jednu střelu, a tak měli Písečtí možnost navýšit svůj náskok. Do konce třetiny se nedostali k vyložené šanci, spíše kontrolovali balónek. Druhá třetina začala velmi rychle. Kolínský znovu našel Cigánka, a ten nekompromisně zakončoval. Po minutě a 10 vteřinách soupeř chyboval při přechodu do útoku. K míčku se dostal Tomáš Biskup a rozjel akci 3 na 2. S ničím se nepáral, vzal to na sebe a o pravou tyč dostal míček do branky. Další gól dal Trkovský, pro něj velmi typickým způsobem. Soupeř rozehrával ve vlastním rohu. Míček mu sjel z čepele přímo k Trkovskému, který se ocitl sám před brankářem. Ten si chyby svého spoluhráče všiml příliš pozdě, a proto se za ním po šesté v tomto utkání rozvlnila síť. Soupeř se ještě zmohl k odporu, když ke konci třetiny zamkl Písecké na jejich polovině a 2x překonal do té doby bezchybného Myslíka. Ve 3. třetině si Písečtí spíše hlídali výsledek, hráli na míčku a kontrolovali hru. I přes opatrnější hru se Cigánkovi povedlo zkompletovat hattrick. Po odrazu míčku od mantinelu se ocitl zády k bráně, z otočky však zasunul míček pod gólmana a uzavřel skóre. Písečtí neprohráli ani jednu třetinu, a i díky výbornému výkonu gólmana Myslíka přemohli svého největšího soupeře.

K druhému zápasu nastoupili ještě lépe. V páté minutě po krásné individuální akci Cigánek zabil pavouka žijícího v pravé šibenici. V 9. minutě Cigánek téměř identicky skóroval znovu a jestli byla nějaká šance, že pavouk přežil, po téhle střele už nebyla nejmenší naděje. Ve 12. minutě Cigánek skóroval stejně jako na konci minulého zápasu a získal již druhý hattrick v jednom dnu. Do konce třetiny ještě překonal soupeřova brankáře 2x Mixan a utkání se zdálo vyhrané. Soupeř ještě vstřelil gól po ztrátě míčku píseckého obránce a následném samostatném úniku, ale stále to bylo o 4 góly. V druhé třetině se jako první prosadil Šebelle, když krásně našel skulinu mezi nohou gólmana a tyčkou. O nedlouho později se prosadil přesnou střelou Kolínský a všichni už si mysleli, že je o vítězi utkání jasno. Jenže soupeř přidal 3 góly a rázem bylo po náskoku. Soupeř se mohl dostat na 2 gólový rozdíl, když bylo nařízené trestné střílení. Myslík si však na soupeře počkal a mocným skokem proti soupeři vyrazil míček. Po třetině přišla motivační řeč trenéra Mikeše. Písečtí si vzali jeho rady k srdci. Začali kontrolovat hru. V 8. minutě se z obrany prosadil Šíma, v 11. Koubek a ve 13. vše uzavřel Biskup po geniální přihrávce Cigánka.

Juniory čekají ještě 3 utkání, když vyhrají 2 z nich, stanou se vítězi ligy.

You are here: