• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Junioři netradičně odehráli pouze jedno utkání

V neděli 26.3. se Písečtí junioři vypravili do Třeboně, kde měli netradičně odehrát pouze jedno utkání, a to proti domácímu celku.

Zápas začal v tempu, Písečtí hráli na 2 lajny, jedna se skládala z  juniorů a druhá z dorostenců. Zkušenost a větší herní vyspělost juniorů se projevila hned na začátku, když Mixan otevřel skóre přesnou střelou do šibenice. Další střídání se velmi podobně trefil i Kolínský a už to bylo o 2 branky. Přišla 8. minuta a opět byla na hřišti lajna juniorů. Mixan podržel míček v rohu a poté krásně našel Šebelleho, který míček už jen dopravil do prázdné branky. Pouhých 25 vteřin však stačilo soupeři ke snížení. Písecký obránce šlápl na hokejku soupeře, rozhodčí neodpískal faul a soupeř šel sám na bránu. Nedokázal ho zastavit ani do té doby perfektní Myslík a tak bylo skóre 1:3. O 2 minuty později se opakovala stejná situace a už to bylo jen o 1 branku. Naštěstí přišla rychlá odpověď, situace 3 na 2, Šebelle dal míček Mixanovi a ten z křídla neomylně zakončil. Soupeř se však zvedl a během poslední minuty a půl přidal další 2 góly, a tak první třetina skončila nerozhodně 4:4. V druhé třetině se poprvé prosadila dorostenecká lajna. Biskup našel lobem Kučeru, ten zkušeně podržel míček, nahrál Trkovskému a ten poslal míček do víka. Soupeř na sebe nenechal dlouho čekat a znovu rychle odpověděl. V 10. minutě přišlo vyloučení Špírka a hra v oslabení. Pro Písecké žádný problém. Biskup vypíchl soupeři míček, vykoupal gólmana a poslal míček do brány. To byl poslední gólový příspěvek třetiny, která skončila 1:2 z pohledu domácí Třeboně. Nástup lajny juniorů ve 3. třetině byl ohromující, napřed se v 6. sekundě přesně trefil Kolínský, ve 22. vymetl růžek Šebelle a v 50. se prosadil i třetí z útočné lajny – Mixan. Ve 4. minutě ještě soupeř snížil, ale bylo to poslední na co se zmohl. Naopak Písečtí přidali ještě 2 branky. První dal Trkovský, poté co mu soupeř uklouzl po čepeli, sebral míček a díky dobré cloně Biskupa z půlky prostřelil gólmana soupeře pozemní střelou. Poslední gól utkání dal Špírek, když po mantinelu vyvezl míček, a střelou země-vzduch málem roztrhl síť v pravé části branky.

Junioři potvrdili roli favorita a vyhráli zápas, momentálně se nacházejí na 2. místě tabulky o 2 body za Jindřichovým Hradcem, ale mají zápas k dobru.