• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Junioři doma pouze za 3 body.

V sobotu 4.3. se junioři počtvrté představili před domácím publikem. Čekal je nelehký souboj (kvůli zraněným juniorům) s druhým týmem tabulky, Jindřichovým Hradcem, a se čtvrtou Kaplicí.

V první zápase se naši se třemi juniory v poli utkali s Jindřichovým Hradcem. Už od začátku byla znát jasná převaha hostů. Ve 4 minutě se soupeř ujal vedení a v 6 minutě zvyšoval na 0:2. Do konce třetiny se prosadil ještě jednou, a ta tudíž skončila 0:3. Ve druhé třetině šli naši do oslabení, když Špírek poslal soupeře za mantinel. Nejenže soupeř početní výhodu neproměnil, ale ještě poslal do breaku Cigánka, který snížil přesnou střelou k pravé tyči. Radost však nevydržela dlouho, v 8 minutě soupeř opět zvýšil na rozdíl tří branek a ve 13 poprvé odskočil na rozdíl 4 branek. V prvních dvou minutách třetí třetiny soupeř vstřelil ještě 2 další rychlé branky a naděje na výhru byla v nedohlednu. Ve 4 minutě se prosadil Šíma, když dorazil vlastní střelu. To však byl poslední gólový příspěvek domácích. Naopak soupeř přidal další dvě branky. V 9 minutě byl napaden Biskup a Cigánek si to šel se soupeřem vyříkat, oba byli vyloučeni a pokračovalo se ve hře 4 na 4. Ta našim vyhovovala a vytvořili si více šancí. Ke gólu to však již nevedlo, a i přes výborné zákroky gólmana Myslíka, Písečtí prohráli 2:9.

K druhému zápasu nastoupili proti Kaplici. Ta je známá tím, že nedisponuje velkým počtem hráčům, ale zato jsou technicky zdatní. Naši začali lépe, a to, když se ve třetí minutě prosadil Špírek po vymazlané přihrávce Cigánka.  Písečtí pokračovali v aktivní hře a byli více na balónku. Soupeř vsadil na breaky a to se ukázalo účinným. V desáté minutě vyrovnal a ve dvanácté přebíral vedení v zápase. Za Písecké se v poslední minutě trefil Cigánek, po crosovce od kapitána Šebelleho. Ve druhé třetině šli naši opět do vedení. Špírek aktivně napadal a po odebrání míčku ho poslal na Šebelleho, který neomylně prostřelil gólmana Kaplice. Jenže druhá třetina měla velmi podobný průběh jako ta první. Soupeř znovu vstřelil 2 góly z breaku a naši museli dohánět jeho náskok. To se povedlo Cigánkovi. V poslední minutě Špírek napadal soupeře, odebral mu míček a ten se místo hraní začal vztekat a pokřikovat na rozhodčí. Špírek toho využil a nahrál Cigánkovi. Ten se míčku s radostí ujal a vyrovnal na 4:4 necelé 3 vteřiny do konce třetiny. Ve třetí třetině se soupeř prosadil jako první. I díky dalším výborným Myslíka to však byl poslední míček, který prošel za jeho záda. Naopak brankář soupeře byl překonán ještě 3x. Poprvé v šesté minutě. Kapitánem Šebellem, který z výjezdu přesně trefil nad nohu. Další gól padl také z hole Šebelleho, když po crosovce od Cigánka trefil přesně do víka tím zkompletoval hattrick. Ke konci zápasu si soupeř vzal oddechový čas a zkusil powerplay. Zkušený trenér Mikeš to však předpokládal a postavil speciální formaci. Ta bezchybně odbránila a po odebrání míčku na půlce na konečných 7:5 upravil do prázdné branky Biskup.

Navzdory prohře s Jindřichovým Hradcem junioři stále drží první místo v tabulce. Na druhý Hradec mají 4 kola před koncem náskok 2 bodů. Navíc je čeká ještě jeden zápas právě s tímto soupeřem, ve kterém už by měli startovat i Mixan s Kolínským.

Sestava: Myslík; Kučera M, Sýkora, Cigánek (3+2), Kučera D, Špírek(1+2), Šebelle(3+3), Stehlík, Koubek, Biskup(1+0), Šíma (1+0), Trkovský