• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Junioři v Milevsku dvakrát vyhráli

18.2. se naši junioři vypravili na neoblíbenou milevskou palubovku v malém počtu z poloviny tvořeném dorostenci. Čekal je těžký zápas s týmem Strakonic a poté papírově slabší soupeř z Třeboně.

První zápas začal velmi opatrně a soupeř držel míček na svých čepelích po většinu třetiny, navíc se k tomu připojilo ještě vyloučení Špírka, které naši naštěstí přestáli. Skóre otevřel Cigánek, když se po odebrání míčku na soupeřově polovině snažil najít spoluhráče a obránce míček srazil do vlastní brány. Naneštěstí soupeř rychle odpověděl, a to po špatném obsazením hráčů. Do konce třetiny se už nic významného nestalo. Z druhé třetiny neuběhly ani 2 minuty a písečtí šli znovu do vedení, poté co Kolínský dorazil střelu Biskupa. Soupeř však znovu rychle odpověděl a skóre bylo opět vyrovnané. A strakoničtí si střílení gólů oblíbili, po špatně rozebrané standardce zvyšovali na 3:2. 2 minuty před koncem třetiny, rozehrávka v rohu, Kolínský si vyjel před bránu a nádherně zakončil pod horní tyč. To písecké nakoplo a po odebrání míčku obránci dokázal Biskup překonat soupeřova brankáře přesnou střelou k tyči. Druhá třetina tedy dopadla lépe pro naše juniory. Neuběhlo ani 20 vteřin a přišla studená sprcha v podobě gólu že strakonické čepele. Naši se však nenechali faktem, že na jejich gól soupeř vždy rychle odpověděl a góly Šebelleho a Cigánka poprvé v zápase odskočili na rozdíl dvou branek. 5 minut dokonce soupeř snížil na rozdíl jediné branky a zdramatizoval utkání. 2 minuty před koncem si strakoničtí vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Po chybné rozehrávce na půlce se míčku zmocnil Kolínský, a střelou do prázdné branky zkompletoval hattrick a zároveň dal pojišťovací gól. Ke konci soupeř znovu zkusil hru v 6, ale gól nepřidal a zápas skončil výsledkem 7:5 pro písecké.

K druhému zápasu nastoupili písečtí ve stejné sestavě. Soupeře z posledního místa tabulky však podcenili a ten se po 40 vteřinách ujal vedení. Výkon našich byl v první třetině špatný, bez důrazu, přesného zakončení a chuti do hry. I přesto dokázal Kolínský po individuální akci překonat gólmana a srovnal skóre zápasu. První třetina skončila nerozhodným skóre 1:1. K druhé přistoupili naši borci mnohem lépe a už ve 34 vteřině zvyšoval Cigánek na 2:1. V polovině 13. minuty se po pravém křídle rozběhl Biskup, překonal 2 protihráče a bekhendovou střelou poslal míček pod horní tyč soupeřovi branky. I díky tomuto gólu skončila druhá třetina stavem 2:0. Naneštěstí soupeř ve třetí třetině přidal na tempu a třemi góly za 5 minut otočil stav utkání na 4:3. V 9 minutě se k míčku na polovině dostal Trkovský, vyměnil přihrávku s Biskupem a poté už jen musel překonat brankáře, což zvládl za pomoci pravé tyčky. O půl minuty později byl za bránou soupeře zfaulován Biskup, dostal výhodu a tu perfektně využil. Všiml si špatného postavení gólmana a rychle zasunul míček do branky kolem pravé tyče.  Ke konci zápasu dostihlo zranění kapitána Šebelleho, který bohužel nemohl zápas dohrát, a tak písečtí dohrávali v 8 hráčích. Mělo to své následky a v 11. minutě byl vyloučen Trkovský a poslal svůj tým do početní nevýhody. I díky skvělému výkonu Myslíka a Cigánka ji naši přestali a hned při návratu z trestné se Trkovský dostal k míčku, našel Cigánka, ten vykoupal gólmana a necelé 2 minuty před koncem utkání zcela po zásluze zvyšoval na 6:4. Soupeř zkoušel hru v 6 a opět se k míčku dostal Kolínský, tentokrát však byla jeho střela odkloněna a další gól do prázdné si nepřipsal. Skóre už se do konce zápasu nezměnilo, a proto si naši přivezli domů 6 bodů.

Sestava: Myslík, Kolínský (4+1), Kučera M, Cigánek(4+0), Kučera D, Špírek(0+1), Šebelle(1+1), Stehlík(0+2), Biskup(3+3), Trkovský(1+1)