• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Junioři poprvé naplno bodovali!

V sobotu 19. prosince odehráli junioři svá poslední utkání v tomto kalendářním roce až v daleké hale v Dolní Cerekevi. Také jste o tom místě ještě neslyšeli? Malé městečko uprostřed ničeho nedaleko Jihlavy, avšak s pěknou halou, což pro nás bylo příjemným překvapením. Mnohem důležitější (a velmi nemilý) byl fakt, že jsme měli pouze sedm hráčů do pole, a nebýt tří kvalitních posil z Českého Krumlova (Sedlák, Hanák a Wunsch), ani bychom neodjeli. Na nevysoké zápasové účasti se velkou měrou podílel maturitní ples kapitána Honzy Štěpána, jenž končil v nebezpečně ranních hodinách.   „Nejméně“ kulturně unavení jedinci z naší skvadry naspali krásné tři hodiny a dlouhá štreka v autě byla opravdu za trest.

Orel Přelouč : FBC Sokol Písek 0:8

Do prvního utkání s Přeloučí jsme vstupovali se vskutku neveselou náladou. Soupeř krčící se na dně tabulky se třemi body opravdu papírově respekt nevzbuzoval, ale při našem radikálně zúženém kádru se na hřišti mohlo stát cokoli. Prvních pětiminutovka se nesla v lehce nervózním tempu. Soupeř byl sice v napadání našich obránců velmi aktivní, nic z toho však nevytěžil. My jsme se naopak snažili co nejvíce držet míček na hokejce a postupnou kombinací si vypracovat nějakou kloudnou příležitost. To se nám zadařilo a v sedmé minutě otevřel skóre utkání Pavel Řeřicha po přihrávce krumlovské posily Radka Hanáka. O necelé tři minuty později se prosadil i „špílmachr“ Daniel Sedlák. Brzké branky nám dodaly sebevědomí a od této chvíle jsme převzaly otěže zápasu. I v sedmi lidech jsme soupeře „uzamkli“ na jeho polovině a Přelouč ohrozila naši branku, kde spolehlivý výkon odváděl Luboš Rybák, jen sporadicky. Ke konci první třetiny navýšil opět Pavel Řeřicha průběžný stav na 0:3. Do druhé části zápasu jsme naskočili bleskově vstřeleným gólem, o který se zasloužil Michael Kolínský po přihrávce Dana Sedláka. Dalo by se říci, že soupeř v této fázi hry naprosto rezignoval a po dalších brankách Řeřichy, Hesouna a Šebelleho jsme odskočili do pohodlného sedmigólového náskoku. Díky tomu jsme mohli ve třetí třetině pošetřit síly, neboť jsme očekávali, že následovné střetnutí s Litomyšlí nebude mít tak jednoznačný průběh. I přes unylé tempo třetí třetiny se nám podařilo obšťastnit přeloučského gólmana osmým kouskem z hole Radka Hanáka. Všichni hráči (až na drobné nepřesnosti v rozehrávce) odvedli velmi zodpovědný výkon, což po prohýřené páteční/sobotní noci čekal jen málokdo. S nulou vzadu a bez zápisu v kolonce vyloučení se jednalo z naší strany o velmi povedené florbalové představení.

Sestava: Rybák L. - Kolínský M. 1+1, Sedlák D. 1+2, Šebelle P. 1+1, Hesoun T. 1+0, Wunsch P., Řeřicha P.  3+1, Hanák R. 1+1

FBC Sokol Písek : FBC Peaksport Litomyšl 3:2

Od minulé sezóny, kdy byla Litomyšl velmi obávaným protivníkem, se mnohé změnilo. Jejich hráčský kádr omládl a někteří zkušení hráči odešli hrát nejvyšší juniorskou ligu do Pardubic. Podobně jako my se Litomyšl potýkala s nedostatkem hráčů a do utkání nastoupila jen v devíti. Kdekdo by si pomyslel, že v těchto nevysokých hráčských počtech uvidí spíše nezáživnou „chozenou“. Skutečnost byla tomuto předpokladu na hony vzdálená. Od začátku se hrál velmi běhavý florbal. První třetinu jsme za kratší konec bohužel tahali my. Byli jsme všude o vteřinku pomaleji a ani  souboje u mantinelu se u nás nepotkávaly s úspěchem. Z těchto aspektů se také urodil první inkasovaný gól. Soupeři jsme nechali příliš prostoru na kombinaci, kterou dokázal dobře mířenou střelou přetavit v úspěch. V první třetině nás Litomyšl přestřílela opravdu o „parník“. Naštěstí jsme zůstali pouze u jedné obdržené branky.  Na střídačce hnedle zavládlo dusno a strach o dobrý výsledek. Dokázali jsme se však zdravě namotivovat a druhá třetina byla od té předešlé odlišná jako den a noc. Nevím, kde se v nás objevilo tolik síly (pozitivní následek vystřízlivění?), ale na hřišti bylo v tu chvíli jen mužstvo Písku. Mimořádnou střeleckou aktivitou jsme obrátili skóre na 2:1. Obrovsky se na výsledku podílel hostující obránce Radek Hanák, který nejdříve dělovou střelou vyrovnal a následně po spolupráci se svým krumlovským kolegou Danielem Sedlákem zařídil obrat. První polovina třetí třetiny se nesla v podobném tempu. Byli jsme střelecky aktivnější, ale soupeř, vědom si důležitosti zápasu, začínal kousat. Litomyšli se nakonec povedlo vyrovnat po naprosto úžasné bekhendové teči, jež by mohla směle konkurovat v soutěži o gól roku. V ten moment by remíza nemusela býti k zahození, říkali jsme si. Nerozhodný stav ovšem rezolutně odmítl Daniel Sedlák. Pavel Šebelle umně přihrál milimetrovou křižnou přihrávku a již zmiňovaný krumlovský sniper se nemýlil. Čas 14:18. Zápas však ještě neskončil. Litomyšl hnaná dvěma věrnými fanoušky se hnala za vyrovnáním a v dvě vteřiny před koncem se jim to málem podařilo. Z nenápadné standardní situace trefili břevno a celý písecký florbalový „ansámbl“ se modlil, ať se míček odrazí někam hodně daleko. Naštěstí se tak stalo a písecká juniorka se tak může těšit z premiérových šesti bodů. V sedmi lidech a s půlkou týmu, jež byla ještě v podroušeném stavu, se nám podařilo předvést téměř nadlidský výkon.

Sestava: Sestava: Rybák L.- Kolínský M., Sedlák D. 1+1, Šebelle P.0+1, Hesoun T., Wunsch P., Řeřicha P., Hanák R. 2+0