• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ženy si ze Soběslavi odvezly 3 body.

29.4. se písecké ženy vypravily do Soběslavi a už z cesty bylo poznat, že si hodlají poslední zápasy užít. To jim nezkazil ani fakt, že jely v málo hráčkách a bez trenéra.

K prvnímu zápasu nastoupily proti třetímu celku tabulky, Jindřichovu Hradci. Utkání začalo stylem nahoru, dolů a z toho těžil spíše soupeř. Ve 3. minutě dokonce vstřelil první branku a ujal se vedení. Poté zazvonila tyč za brankářkou Hradce, ale bohužel se míček odrazil ven. Poté naše hráčky zabrali a snažili se vyrovnat, ale vedlo to jen k breaku soupeře. Brankářce Šálkové však také pomohla tyč, a tak to bylo stále jen o gól. Když už to vypadalo na poklidný konec třetiny, dostala se k odraženému míčku stálice píseckých žen, Mirka Košatková, a nekompromisním zakončením potvrdila svojí roli střelkyně a zároveň vyrovnala půl minuty před koncem třetiny. Radost z dobré hry a vstřeleného gólu však nevydržela dlouho. 2 góly soupeře v první minutě druhé třetiny byly pro Písecké studenou sprchou. Naštěstí pro ně se však vzpamatovaly a k dalším zkratům nedošlo. Po zbytek třetiny hrály se soupeřkami vyrovnaný florbal a jen díky dobrým zákrokům obou brankářek zůstalo skóre 1:3 až do konce třetiny. Ve 3. třetině už bylo třeba jít do útoku a snažit se vyrovnat. Přiblížila se k tomu další velmi zkušená hráčka Lucie Predajňová, která se prosadila z otočky přesnou střelou nad nohu brankářky. Ještě stále zbývalo 5 minut na vyrovnání. 2 Minuty před koncem přišel Time-out a porada, po které zkusily hru bez brankářky. Nedařilo se jim však kontolovat míček a soupeřky mohly rozhodnout střelou do prázdné branky z malé vzdálenosti. Tomu však zabránila vracející se brankářka Šálková, která dosprintovala do brankoviště a ve skluzu chytila míček těsně před brankovou čarou. Ani to však nepomohlo k vítězství. Písecké hráčky i přes dobrý výkon nezískaly v tomto utkání ani bod.

K druhému utkání nastoupily proti outsiderkám soutěže, Rebels ČB. K utkání nastoupily ještě v menším počtu, protože odjela Lucie Predajňová. Ztráta opory Písecké nezlomila, ba naopak. V šesté minutě otevřela skóre Vlachová. 8 vteřin po ní se trefila Košatková a stále ještě v 6. minutě přidala další gól Hermochová. Jako poslední se v 1. třetině prosadila Bayernheimerová, a to po krásné crosovce od Bečvářové. Tím byly gólové příspěvky pro tuto třetinu vybrány. V druhé třetině se jako první znovu prosadila Vlachová, ze samostatného úniku. Poté se zase jako druhá střelkyně třetiny představila Košatková. A přesně tyhle dvě dámy, přesně v tomto pořadí skórovaly ještě jednou, a obě dokončily hattrick. Poslední třetina se dohrávala spíše z povinnosti. Další 3 góly přidala Košatková a znovu nám dokázala, že umí střílet branky. Na listině střelců se ještě objevila například Houšková nebo Uhlíková. Výhra 13:0 byla pro ženy pěkným zakončením sezóny.

Ženy sezónu zakončily na 5. místě, ale dokázaly, že příští sezónu mohou pomýšlet na vyšší umístění. Všichni jsme plní očekávání, co předvedou příští sezónu.