• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dorostenci ve Strakonicích pouze za 3

V neděli dorostenci odjeli do Strakonic, vztříct nováčkovi kategorie, Kaplici a pak starému známému Meťáku.

V prvním zápase proti Kaplici, začali velmi aktivně, drželi míček a vytvářeli si více šancí. První kdo skóroval byl soupeř, když střelou z půlky překvapil brankáře Tvrdíka. Na hře to nic neměnilo, naši stále tlačili soupeře, toho však držel gólman. Po brejku soupeře a následném nedůrazu před vlastní brankou soupeř zvýšil na 2:0.

V druhé třetině nastoupili písečtí znovu aktivně a kontrolovali hru, což vedlo i ke snižovacímu góly Sýkory. A o pár minut později bylo málem srovnáno, když Biskup vyměnil balónek s Trkovským, ale naneštěstí trefil břevno, které v tomto zápase chytilo možná více balónků než gólman soupeře. Ve třetí třetině bylo nutno alespoň srovnat utkání. Pokoušela se o to hlavně první lajna. Vyrovnat se povedlo Trkovskému, když o břevno dostal míček za brankovou čáru, ten však hned vylétl ven a nepozorný rozhodčí to bohužel nezaregistroval. Pokračovalo se tedy stále za stavu 1:2. V další šanci se ocitl Biskup, který dostal míček do branky pod brankářem soupeře. Jakoby toho nebylo dost, ani tento gól nebyl uznán, protože rozhodčí z druhé strany hřiště viděl nedovolený zákrok a chvíli mu trvalo než ho odpískal a zkazil tím radost píseckých borců. Do konce utkání se nepodařilo soupeře zlomit, a proto dorostenci nezískali ani bod.

K druhému utkání nastoupili posíleni o posilu přímo ze svatby, Daniela Špírka. Ten se už ve třetí minutě střelecky prosadil a Písek ten den šel poprvé do vedení. Další gól přidal Trkovský, když vystihl rozehrávku soupeře a se zakončením neměl problém. Soupeř ještě v závěru třetiny snížil. V první minutě druhé třetiny šli písečtí do početní převahy. Ke standarce se postavili oba předešlí střelci a soupeři zamotali hlavu tak, že si ani nevšimli míčku v jejich síti. Písečtí začali na hřišti dominovat. Po minutě přidal gól Sýkora. O pár minut později Biskup našel Trkovského a ten se nemýlil. Další střídání a tohle duo udeřilo znovu, Biskup na sebe natáhl hráče, vrátil Trkovskému a ten z první vyslal dělovou ránu ke vzdálenější tyči. První lajna byla u většiny gólů, včetně toho dalšího, když to Štěpán vzal na sebe a přesně trefil. Poté zlomil prokletí i Biskup a zkušeně doklepl přihrávku pod golmanem soupeře. V dalším střídání dal svůj první gól Tomáš. Poté dvakrát po sobě trefil Biskup. Ve třetí třetině snížil soupeř na rozdíl 9ti branek. Písečtí následně zamknuli soupeře na jeho polovině. Trkovský natáhl ze střední vzdálenosti, jeho střelu však chytil Štěpán, který ale hned napravil tuto skutečnost a vstřelil další branku. Tato lajna velmi ráda útočila. Dopředu se vydal Trkovský, naznačil střelu, přenechal Biskupovi a ten vymetl všechny pavučiny že sítě. Poslední kosmetickou úpravu na skóre provedl po individuální akci Špírek a stanovil tak finální skóre 14:2.

Dorostenci po 3. kole pravděpodobně zůstanou na čele tabulky, díky výbornému skóre 29:5.