• Default font size
  • Decrease font size

V osmi za 6

Přesně tak vypadal víkendový výjezd dorostenců do Kaplice. V této sezóně mají vysoká očekávání a rozhodně je chtějí naplnit.

V premiérovém utkání sezóny potkali tradičního rivala FbC Strakonice. Soupeř měl poměrně mladší kádr, ne však nezkušený. Zápas začal z obou stran opatrně, vyčkáválo se na chyby. Skóre otevřel Koubek, který nahazoval z půlky a nahození propadlo až do brány. Druhý gól třetiny přidal do prázdné branky Kašpar. V druhé třetině přišlo oboustranné 10ti minutové vyloučení a při hře 4 na 4 se na přední tyč prosadil Trkovský. Písecké to nakoplo a do konce třetiny začali soupeře výrazně přehrávat a to vyústilo v další 3 góly prakticky do prázdné branky. A v gólech do prázdné se pokračovalo i na začátku 3. třetiny. Když Trkovský našel napřed Štěpána, který zkompletoval hattrick a poté střílenou nahrávkou našel Pobřísla. Písečtí se bohužel přestali koncentrovat a přišli zbytečná vyloučení. V oslabení poprvé inkasoval do té doby výborný Tvrdík. Soupeři už však nebyly další góly povoleny a naopak ještě 2 dostali. Zápas tedy skončil 10:1 z pohledu Písku.

K druhému zápasu nastoupili proti soupeři z Českého Krumlova. Tento soupeř byl početnější i zkušenější. V první třetině dominovali oba gólmani a nepropustili za svoje záda ani jeden míček. Na začátku druhé třetiny se na výlet vydal Špírek a vedlo to až ke gólů mezi nohy soupeřova brankáře. Po 26 vteřinách zpoza brány přidal další gól Trkovský, když odrazil míček o soupeřova obránce až za brankovou čáru. V polovině třetině vymetl pavučiny z levé šibenice Koubek, poté co soupeř špatně odbránil standardku. Ve 3. třetině měl soupeř trestné střílení. Tvrdík však trpělivě vyčkal a nenechal se vyprovokovat k zákroku, takže soupeř minul bránu. Perfektní obranu a následný gól předvedla celá čtveřice. Výletník Špírek se snažil ještě zkompletovat hattrick, ale tentokrát měl gólman nohy u sebe. Na konci zápasu dostal ještě soupeř šanci přesilové hry, tu však nevyužil, a proto si naši borci odvezli z Kaplice 6 bodů a gólman Tvrdík první čisté konto sezóny.