• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Poslední dvojzápas dorostenců

12.3. Se Písečtí dorostenci vydali odehrát své poslední 2 zápasy v této sezóně. Čekali je 2 soupeři, jeden z čela a druhý z konce tabulky.

V prvním zápase se utkali s posledním týmem tabulky, Kardašovou Řečicí. Pokud chtěli udržet svojí pozici nebo dokonce pomýšlet na vyšší umístění, museli bezpodmínečně vyhrát. Do zápasu vstoupili dosti nešťastně, když se soupeř ujal vedení po tečované střele. Další gól přidal po breaku a do třetice ještě jedna tečovaná střela. Po první třetině vypadalo skóre 0:3 velmi špatně. Písečtí však zatnuli zuby, přidali a výsledek se dostavil v podobě snížení z hokejky Kučery, který trefil míček přesně k levé tyči. Píseckým to nestačilo a i nadále byli lepším a aktivnějším týmem. Další gól padl po standardce, když Koubek z nulového úhlu doklepl odražený míček. A ve standardkách se pokračovalo, k další se postavil Trkovský, který našel skulinku ve zdi a po zemi dostal míček až za brankovou čáru. V závěru třetiny rozhodčí přehlédl faul soupeře, ten toho využil s vstřelil gól na přední tyč. Druhá třetina už skončila lépe, 3:4 z pohledu Píseckých. Ve třetí třetině se znovu prosadil Trkovský, tentokrát po crosu Biskupa, vystřelil z první a opět po zemi. Tentokrát s pomocí tyče překonal gólmana soupeře podruhé, a skóre utkání bylo opět  vyrovnané. Neuběhla ani minuta a Písečtí se poprvé v utkání ujali vedení, a to když Koubek přesně zakončil pod horní tyč. O další minutu později přidal ještě gól Špírek, a tím soupeře úplně srazil na kolena. 2 minuty před koncem ještě Trkovský našel Biskupa, ten objel 2 hráče a o horní tyč dopravil míček do branky. Konec zápasu si Písečtí pohlídali a zvítězili 7:4.

K druhému zápasu nastoupili proti 1. týmu tabulky Milevsku. Soupeř z Milevska pravidelně jezdí se 3 lajnami a jinak tomu nebylo ani dnes. Zápas začal ve stylu nahoru dolu. Takto se pokračovalo až do poloviny třetiny, kdy se Písečtí usadili na polovině soupeře. Zbytek třetiny dohrávali jako lepší tým, ale gól se jim nepodařilo vstřelit. I do druhé třetiny vstoupili jako lepší tým, měli více šancí a jeden střelecký pokus zastavila až tyč. Poté přišla 8. minuta, zablokovaná střela a break soupeře, který proměnil a ujal se vedení. Písečtí se s tímto stavem nechtěli smířit a začali hrát ještě více aktivně. Mnoho střeleckých pokusů pochytal gólman soupeře a začala se také projevovat únava. Ke konci třetiny soupeř přidal ještě gól a do třetí třetiny šel s dvougólovým náskokem. Ve třetí třetině dal za Písecké gól Špírek, když procedil míček kolem tyčky. Euforie však nevydržela dlouho, pár minut na to soupeř opět odskočil do dvougólového vedení. Poté zapojil do hry ještě čerstvou 3. lajnu a začal na hřišti dominovat. Přidal další 3 góly a o výsledku bylo víceméně rozhodnuto. Ke konci ještě zkusil soupeř hru bez brankáře a povedlo se mu vstřelit ještě jeden poslední gól. I přes lepší projev v 1. utkání a výborné zákroky Tvrdíka, prohráli Písečtí 1:7 a zatím jsou v tabulce na 4. místě. Mají ale o 2 zápasy více než 5. Meťák, a tak musí doufat, že nevyhraje své 2 poslední zápasy.

Sestava: Tvrdík; Havlíček, Kučera M(0+1), Štěpán(0+1), Kučera D(1+0), Špírek(2+0), Koubek(2+0), Biskup(1+1), Šíma(0+1), Trkovský(2+1), Tomáš(0+1)