• Default font size
  • Decrease font size

Dorostenci bez bodu

V sobotu 25.2. se dorostenci poprvé v sezóně vypravili do haly v Krumlově. Tamější hala je známá malými rozměry a špatným povrchem.

První zápas začali dobře, když napadající Dionýz odebral soupeři míček, dal ho před branku Trkovskému a ten za pomocí soupeře přehodil přes brankáře. Bohužel náhodný gól padl i z hole krumlovského hráče, a tak se pokračovalo za vyrovnaného stavu. Minutu před koncem třetiny se soupeř rozběhl po pravém křídle a našel skulinku ve výstroji brankáře Tvrdíka. Ve druhé třetině si písečtí útočníci role vyměnili, Dionýz dorazil střelu Trkovského a srovnal skóre. Soupeř poté vstřelil 2 branky v řadě a ujal se vedení. Obránce nahazoval po křídle, Trkovský si tělem odstavil soupeře, ťuknul si s Biskupem a trefil přesně vzdálenější šibenici. Od tohoto momentu se utkání přiostřilo, naši začali hrát velmi důrazně. (Biskup přidal další branku po dobře umístěné střele). Pár tvrdými hity počastoval soupeře Dionýz, Trkovský, Špírek i Biskup, a právě u posledního jmenovaného to soupeř nevydržel a zákeřně ho hodil přes mantinel. Přesilovka zůstala nevyužita a skóre zůstalo až do konce třetiny stejné. Vyrovnané skóre si třetina udržela až do 11. minuty, kdy Biskup vzal míček do háku a trefil přesně na druhou stranu branky. Naneštěstí si soupeř náhodné góly oblíbil a záhadně propasoval míček pod Tvrdíkem a opět vyrovnal zápas. Hřebíkem do rakve byl poslední gól soupeře, Tvrdík nestihl vyběhnout a vykopnout míček, tudíž soupeř jen poslal míček do prázdné branky a rozhodl zápas. Český Krumlov – Písek 7:6

K druhému zápasu nastoupili naši proti těžšímu soupeři z Dačic, který se usadil na druhé pozici v tabulce. Zápas začal rychlým tempem, akce střídala akci, až se prosadil soupeř. Soupeři se zřejmě střílení gólů zalíbilo a rozhodl se v něm pokračovat. Přidal další 3 góly a první skončila nehezkým skóre 0:4. V prvních dvou minutách druhé třetiny přidal další 2 góly. Poté Sýkora protečoval výhoz obránce až k Trkovskému, který si prohodil obránce a míček zavěsil do pravého horního růžku. Soupeř však střelil další 2 góly a skóre 1:8 svítící na světelné tabuli, vypadalo děsivě. Biskup se ještě v této třetině zvedl a zpoza brány zasunul míček za tyč. 1 a půl minuty před koncem třetiny byl vyloučen Nešvara a rozhodčí nařídili trestné střílení. Tvrdík si výborným postavením hráče poslal ke straně a ten radši míček nechal odjet, než aby se ho pokusil překonat. Při následné přesilovce byl Tvrdík překonán naposled a od té doby doslova kouzlil ve svém brankovišti. Ve třetí třetině se výkon mnohonásobně zlepšil. Už ve třetí minutě Biskup vrátil míček nahoru na Trkovského a ten doslova prostřelil vše co mu stálo v cestě, míček zastavila až síť soupeřovi branky. O 2 minuty později si opět prohodili role, Trkovský nahrál Biskupovi a následovala přesně umístěná střela. V 8 minutě si Špírek vzal míček na čepel, proběhl 3 hráče a byl zastaven hrubým faulem. Následná přesilovka byla rychle využita, když Koubek šel do výjezdu, vrátil Trkovskému, ten obehrál jednoho hráče, a přesnou střelou na zadní tyč uzavřel skóre utkání. I přes podařenou 3. třetinu (4:0) skončilo utkání nepříznivým výsledkem. Písek – Dačice 5:9

Sestava: Tvrdík, Kučera M, Sýkora, Kučera D. (0+1), Špírek, Kašpar, Nešvara, Koubek (1+2), Biskup(4+2), Trkovský(5+2), Tomáš(1+1)