• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dorostenci pouze s bodem

11.2. se písečtí dorostenci vydali odehrát "domácí" turnaj do Strakonic, kvůli obsazené hale v Písku. Byl to nelehký úkol z důvodu zranění brankáře Tvrdíka. První zápas sehráli s Meťákem, tradičním rivalem v této sezóně.

Zápas začal lépe pro písecké, bohužel se nedařilo nejlepšímu střelci Biskupovi. První třetina skončila nerozhodně (0:0) i přes výraznou herní převahu Písku. Ve druhé třetině otevřel skóre Biskup, po přihrávce od Štěpán se opět ocitl tváří v tvář gólmanovi Meťáku a tentokrát byl nekompromisní a střelou pod horní tyč poslal Písek do vedení. Po pěti minutách hry soupeř srovnal, kvůli nedostoupení střelce. Druhá třetina tudíž opět skončila nerozhodně. Ve třetí třetině se soupeř rychle ujal vedení, poté co byl překonán dočasný gólman Špírek. Naši se nevzdávali a snažili se zápas otočit, bohužel pro ně se ze samostatného úniku prosadil soupeřův kapitán a už to bylo o 2 branky. Na konečných 1:4 upravil opět kapitán hostí, poté co naši otevřeli obranu v pokusu o vyrovnání.

FBC Sokol Písek – SK Meťák České Budějovice 1:4

Branky Písku: Biskup (Štěpán)

Sestava Písku: Špírek – Štěpán, Trkovský, Biskup, M. Kučera, D. Kučera, Kašpar, Pobříslo, Nešvara, Tomáš, Sýkora

Do druhého zápasu, proti Českému Krumlovu, nastoupili písečtí s obměněnou sestavou. Klec píseckých strážil Štěpán a Špírek byl vyslán do útoku. Zápas začal velmi rychle když se Biskup vydal z buly přímo na bránu soupeře, míček sice ztratil ale soupeř ho dostal jen k Pobříslovi, který ho vrátil Biskupovi a ten otevřel skóre přízemní střelou k tyči už po 5 vteřinách utkání. Bohužel soupeř také nepotřeboval moc času k vyrovnání, po propadu v obraně srovnal dorážkou pod ležícím gólmanem. A soupeř také pokračoval ve střílení gólů, v 9 minutě zvyšoval na 2:1 nekompromisní střelou. V druhé třetině se znovu prosadil Biskup, po geniální přihrávce o zadní mantinel od Špírka musel jen uklidit míček do branky, a to se mu povedlo na jedničku. Písečtí vstřelili další branku z dorážky, která bohužel nebyla uznána, protože míček byl zasažen vysokou holí. Tím skončila 2. třetina. Zato soupeřova branka padla regulérně a poslala jej do jednogólového vedení. Krumlov se s jednogólovým vedením nespokojil, a ještě ho o gól navýšil. Bohužel pro ně se to nelíbilo Biskupovi, který to vzal na sebe a nádhernou střelou zkompletoval hattrick a prokázal, že jeho zaváhání v předchozím zápase bylo náhodné. 5 minut do konce, stav 3:4, trenér Cigánek vzal taktický time out, postavil speciální pětici ve složení Biskup, Špírek, Pobříslo, Kučera a Trkovský. Tento krok přinesl úspěch. Asi po minutě našel Pobříslo krosovkou Špírka a ten už jen musel trefit bránu. Ke konci si ještě domácí vytvořili tlak, který skončili soupeřovým vyhození 3 vteřiny před koncem, které bek nestihl vrátit, a proto zápas skončil nerozhodně 4:4. Písečtí si z "domácího" turnaje odvezli, i přes dobrý herní projev, jenom bod a v tabulce klesnuli na 5 místo.

FBC Sokol Písek – FBC Český Krumlov 4:4

Branky Písku: Biskup (Pobříslo), Biskup (Špírek), Biskup, Špírek (Pobříslo)

Sestava Písku: Štěpán – Špírek, Trkovský, Biskup, M. Kučera, D. Kučera, Kašpar, Pobříslo, Nešvara, Tomáš, Sýkora